Worldmar.com.tr Batman Worldmar Center Alışveriş Merkezi -Kurumsalsayfa-detay

Hakkımızda

Batman ili Kuzeyde Muş, batıda Diyarbakır, doğuda Bitlis ve Siirt, Güneyde Mardin illeri ile çevrili bir ilimizdir. Nüfus bakımından Türkiye’nin en hızlı gelişen illerinden birisidir.  İlimizde bulunan petrol rafinerisi nedeni ile, yabancılardan oluşan orta ve üzeri gelir grubuna mensup çok sayıda insan bulunmaktadır. Ekonomik bakımdan Güneydoğu Anadolu Bölgesinin gelişmiş illerinden bir tanesidir. Batmanın gelişmesinde ve büyümesindeki en büyük etken petroldür. Türkiye’nin petrol ihtiyacının ve üretiminin büyük bir kısmı bu bölgeden karşılanmaktadır.

Ulaşım bakımından güneydoğu Anadolu bölgesinin en rahat illerinden birisidir. Havayolu hemen hemen şehrin merkezinde denilecek kadar yakındır. Ayrıca Kurtalan- Haydarpaşa demir yolu da ilimizden geçmektedir.

İşte bu güzel ilimizde yatırım sevdalısı, kazandığını kendi insanları ile paylaşmaktan, evine ekmek götürebilen her insanın mutluluğunu kendi mutluluğu olarak gören, ekonomik geri kalmışlığın en önemli sosyal ve siyasal bir sorun olduğunu düşünen iki ailenin; Dinç ve Bağ ailelerinin ortak girişimi ile çok kısa bir süre içerisinde inşaatı tamamlanan Worlcenter 16 mart 2007 tarihinde hizmete açılmıştır.

Worldcenter 18.000 m kapalı ve 4.000 m açık otoparkı olan bir alanda kurulu 4 kattan oluşmaktadır. Bodrum katı 6.000 metrekare alana sahip olup, bu katta 175 araçlık kapalı otopark, oto yıkama, unlu mamüller imalatı ve Altuntaş kuru temizleme, rosense, terzi, ptt şubesi gibi iş yerleri mevcuttur. Zemin(giriş) katı 4.000 metrekare alana sahip olup  iş yerleri ile Worldmar Alışveriş Merkezi’nin gıda (manav, şarküteri, unlu mamüller, süt ürünleri, bakliyat, kuruyemiş, temizlik ürünleri, şekerleme temel gıda içecekler v.b) ile zücaciye katı bu alanda yer almaktadır. 2. kat 4.000 metre alana sahip olup, Worldmar A.V.M’nin tekstil, elektronik, hediyelik eşya ve ayakkabı-sarraciye reyonları bu katta mevcuttur. 3. kat) 3.000 metrekare kapalı 1.000 metre açık alana sahip olup, bu kat tamamı ile sosyal faailetlere tahsis edilmiştir. Bowling salonu, sinemalar, kafe restauranlar çocuk oyun parkı ile muhteşem manzaralı terası bu katta yer almaktadır.

Worldcenter, worldmar olarak kendi işlettiği alanların yanı sıra , Burger King, WorldMar Market , World Teras Cafe & Restaurant , Site Sinemaları, Play Planet Bowling gibi ulusal ve uluslararsı firmaları da Batman ve bölge halkı ile tanıştırmanın mutluluğunu yaşamaktadır.

Worldcenter sadece bir alış veriş merkezi olmayıp aynı zamanda bir kültür merkezidir. 6 bantlı bowling, çocuk oyun parkı pastane ve restaurantları, 5 salondan oluşan sinemaları ile bölge halkının cazibe merkezini oluşturmaktadır.

Worldcenter güneydoğu Anadolu bölgesinin en büyük alış veriş merkezi olmasını yanında büyüklüğü, mimari tarzı ve işletmeciliği ile de bölgeye örnek teşkil etmektedir.

 

icon-marker icon-kasap icon-manav icon-sarkuteri icon-firin icon-incele icon-arrow-left icon-arrow-right icon-bulten icon-facebook icon-twitter icon-mail icon-phone icon-fikrialem icon-indir icon-youtube-play icon-google-plus icon-linkedin icon-search-plus icon-instagram